Dzisiaj jest: Wtorek, 18 czerwca 2024 r. |  Godzina: 03:52 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
34.239.151.124REZERWAT „GÓRA CHOINA”

Góra Choina to dwuwierzchołkowe wzniesienie 450 i 451m na lewym brzegu Bystrzycy i Jeziora Bystrzyckiego, na wschodnim skraju Gór Czarnych. Oddziela jezioro od centrum Zagórza Śląskiego. Rezerwat na górze, utworzony został w 1957r. jako rezerwat florystyczno – krajobrazowy „Góra Choina” o powierzchni 19,13ha. Obszar chroniony powstał w celu zachowania występującego tu lasu mieszanego. Lasy liściaste porastające grzbiety góry stanowią cenne starodrzewia z udziałem dębu, buka i lipy o wysokim stopniu naturalności. Na terenie rezerwatu stwierdzono występowanie około 260 gatunków flory, m.in. wiele gatunków roślin wyższych (paprotniki, nago i okryto zalążkowe) oraz mszaki (wątrobowce i mchy).

Rezerwat zajmuje niewielki kompleks leśny otoczony jeziorem, osadami ludzkimi i szosami. Jest licznie odwiedzany przez turystów, z tego powodu nie stanowi miejsca występowania wielu gatunków zwierząt.

Atrakcję turystyczną rezerwatu stanowi wzniesiony na szczycie wzgórza średniowieczny zamek Grodno otoczony wodami Jeziora Bystrzyckiego.


Źródło: www.wroclaw.lasy.gov.plGoogle
 Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:9 | do góry^