Dzisiaj jest: Wtorek, 21 sierpnia 2018 r. |  Godzina: 13:39 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach 1280x1024 i 1024x768. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome, Internet Explorer

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
54.198.27.243

Kompleks wyciągów narciarskich SOKOLEC-RZECZKA

Miejscowości Sokolec i Rzeczka, okolice Wałbrzycha
W okolicy miejscowości Sokolec znajduje się kilkanaście wyciągów narciarskich gwarantujących jazdę na łatwych i nieco trudniejszych stokach. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego jak i wykupienia lekcji narciarstwa zjazdowego u instruktorów PZN. Czas dojścia - ok. 10min. możliwość dojazdu samochodem. Karnety od - 8 zł/os.

Rzeczka to skromna i malownicza wioska, która jest jednym z głównych ośrodków narciarskich Sudetów. Śnieg może spaść tu nawet pod koniec maja, a łagodne nasłonecznione stoki kuszą narciarzy wyciągami. Ze względu na rozbudowaną bazę noclegową i położenie Rzeczka jest doskonałym punktem wypadowym w masyw Wielkiej Sowy i Włodarza. W dolnej i środkowej części wsi działają trzy wyciągi (długości 700 i 500 m), jeden ze stoków, nieopodal DW Bartek, jest sztucznie dośnieżany armatką. W górze pod Przełęczą Sokolą działają cztery duże wyciągi (jeden stok oświetlony), wypożyczalnia sprzętu, ratraki i skutery śnieżne. Można skorzystać z pomocy instruktorów. Karnet 10-wyjazdowy kosztuje 13zł, a Bilet jedno wyjazdowy 2zł (ceny z r.2006)

Wyciągi Sokolca i Rzeczki wraz ze stokami tworzą duży ośrodek narciarski z wieloma orczykami i pełną skalą trudności stoków.

Sokolec - Rzeczka jest dobrym miejscem na jedno lub kilkudniowe wyjazdy na narty.


Dojazd
Do Sokolca i Rzeczki można dojechać zarówno od strony Walimia jak i od strony Ludwikowic k/ Nowej Rudy.

Do Walimia możemy dojechać zarówno przez Przełęcz Walimską (od strony Dzierżoniowa i Pieszyc) jak i od strony Świdnicy (z Wrocławia), oraz od strony Jedliny Zdrój (z Wałbrzycha). Kompleks narciarski Sokolec-Rzeczka to jeden z najbliższych ośrodków Wrocławia i Wałbrzycha. Tutejsze stoki, choć nie są długie oferują zjazdy zarówno dla nowicjuszy jak i dla doświadczonych narciarzy.

W okolicach Wielkiej Sowy możemy liczyć na przetarte przez innych narciarzy trasy biegowe. Jest to bardzo atrakcyjna sieć około 20km tras powyżej 800 a nawet 900m n.p.m., dlatego śnieg na nich trzyma się naprawdę długo. Wszystkie wyciągi czynne są od 10.00 - 17.00, na stokach oświetlonych istnieje możliwość przedłużenia czasu pracy wyciągów. Minimalna ilość korzystających - 10 osób

KONTAKT:
F.U.H. "JARKO" S.C.

Rzeczka 36 a
074 84 57 364
0 509 197 626
Więcej informacji: ceny, noclegi, dojazd itp. znajdziecie na:
www.nartyrzeczka.com
www.szkolenia.onuse.plGoogle
 

Brak pluginu Flash!
Design & powered by Szarafin ©2005-2018 | All rights reserved! | On-line:4 | do góry^

Biegi Górskie, maratony, bieganie | fotograf ślubny Zgorzelec