Dzisiaj jest: Czwartek, 25 lipca 2024 r. |  Godzina: 00:28 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
3.92.91.54

BUKOWA CHATA

Bukowa Chata usytuowana jest w Górach Sowich, poniżej Przełęczy Jugowskiej. Znajduje się na skrzyżowaniu wielu szlaków turystycznych tego rejonu. Stanowi doskonałą bazą wypadową dla turystów pieszych i rowerowych, wyjątkowo atrakcyjna zimą dla narciarzy. W pobliżu znajduje się kilka tras z wyciągami narciarskimi. Bukowa Chata to idealne miejsce na odpoczynek dla tych, którzy kochają wędrówki po górach.
Bukowa Chata posiada:
- 7 pokoi 2 osobowych z łazienką w cenie 140 zł za dobę ze śniadaniem dla dwóch osób (w sezonie zimowym 160 zł za dobę)
- 5 pokoi 6 osobowych z ogólnodostępną łazienką w cenie 45 zł od osoby ze śniadaniem (Aktualności i więcej informacji na stronie www ośrodka)

Jak dojechać do Bukowej Chaty:
Z Bielawy i Dzierżoniowa jedziemy do Pieszyc kierując się na Wałbrzych. W Pieszycach skręcamy w lewo do wsi Kamionki. Przez Kamionki - jedziemy pod górę na Przełęcz Jugowską.
Na przełęczy jest parking, z którego bezpośrednio możemy zjechać na stoki Jugów Park. Z Wrocławia najlepiej skierować się drogą krajową E67 na Kudowę i Kłodzko wyjeżdżając przez Węzeł Bielański. Należy dojechać do Łagiewnik, w których skręcamy w prawo do Dzierżoniowa.
W Dzierżoniowie kierujemy się na Wałbrzych, a po dojechaniu do Pieszyc kierujemy się tak, jak jest to opisane w punkcie powyżej.
Drugim, niewiele dłuższym wariantem, jest dojazd przez Świdnicę (drogą krajową E261), w której skręcamy w lewo na Dzierżoniów. W Dzierżoniowie skręcamy na Wałbrzych i jedziemy tak, jak już jest to opisane powyżej.
Dojazd z Wałbrzycha prowadzi przez Jedlinę Zdrój, Głuszycę, Świerki do Ludwikowic, w których skręcamy w lewo na Jugów (4km).
Po dojeździe skręcamy w lewo, pod górę na Walim, a następnie po około 3,5km mamy skrzyżowanie w lewo na Sokolec i Walim oraz w prawo na Pieszyce. Skręcamy w prawo i po 3km jazdy pod górę jesteśmy na Przełęczy Jugowskiej.
Ze Świdnicy najlepiej jest pojechać do Dzierżoniowa, skręcić na Wałbrzych (na światłach) i pojechać do Pieszyc i dalej tak, jak jest to opisane powyżej.
Nie warto jechać przez Walim, Rzeczkę, Sokolec, ponieważ jest to dłuższa i dużo gorszej jakości droga.
Z Kłodzka kierujemy się na Nową Rudę, przez którą przejeżdżamy za znakami na Wałbrzych.
Przy wyjeździe z Nowej Rudy skręcamy wg drogowskazu na Jugów (4km) i przejeżdżamy kierując się na Walim, a potem a Pieszyce - aż do Przełęczy Jugowskiej.

STOK NARCIARSKI JUGÓW PARK
Na stoku zamontowana jest instalacja do sztucznego naśnieżania: dwie armatki Lenko i sześć lanc. Nartostrady są codziennie ratrakowane, a główny stok jest oświetlony. Łączna długość tras narciarskich wynosi 3300m.

KONTAKT:
BUKOWA CHATA
57-450 JUGÓW
ul. Świętojańska 31
tel. ( 48) 074 872 45 48, 074 871 84 44

e-mail: info@bukowachata.pl
web: www.bukowachata.pl
Źródło: Tekst - strona www "Bukowej Chaty"Google
 Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:4 | do góry^