Dzisiaj jest: Wtorek, 18 czerwca 2024 r. |  Godzina: 04:22 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
34.239.151.124

Muzeum lotnictwa

Na terenie lotniska w Vekoszach powstaje unikalne muzeum lotnictwa, gdzie goście mogą zapoznać się z historią awiatyki w ziemiach czeskich. Elementami zbiorów są wspaniałe repliki samolotów z okresu początków lotnictwa, takie jak Wright Flyer III i Bleriot 11. W ekspozycji samolotów z I i II wojny światowej można znaleźć repliki angielskich, francuskich i niemieckich samolotów wojskowych. Eksponaty z uzbrojenia Armii Czechosłowackiej znajdują się w schronach podziemnych, nazywanych "ule". Goście mogą sobie sami spróbować, jak się czują piloci w kabinach migów.

Tak samo jak w słynnym muzeum J. B. Salisa w Paryżu, również w Hradcu Kralove są wybrane eksponaty, w uprzednio wyznaczonych terminach, prezentowane podczas lotu - przy dobrej pogodzie występuje też Latający Cyrk. Czeskie stowarzyszenie lotnicze Albatros Air s.r.o. z Hradca Kralove w ten sposób po 70 latach przygotowała powrót tej tradycji na lotniska europejskie i przedstawia repliki samolotów w improwizowanych scenach bojowych.

Godziny otwarcia: sobota, niedziela 10 - 17
Adres: teren lotniska wojskowego w Vekoszach, budynek 126
Kontakt: Albatros AIR s.r.o., Martin Kindernay,
Areal vojenskeho letiste, budova 126,
503 41 Hradec Kralove
tel: +420 777 733 098,
Strona latającego cyrku z Czech - www.letajicicirkus.cz

Pokazy lotnicze:
European Veteran Airshow - ostatni weekend w czerwcu odbywa się międzynarodowy dzień lotnictwa z pokazami z historii awiatyki, występy akrobatów, wspaniałe pokazy.Google
 Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:8 | do góry^