Dzisiaj jest: Wtorek, 18 czerwca 2024 r. |  Godzina: 03:36 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
34.239.151.124

Łabskie stateczki parowe

Unikalne stateczki parowe Primator, Królowa Eliska czy żaglówka piracka pływają po Łabie. Rejs umożliwia oryginalne widoki na dominanty Hradca Kralove oraz romantyczne zakątki brzegów Łaby.

Mniej więcej godzinowy rejs rozpoczyna się przy porcie rzecznym na Bulwarze Smetany naprzeciw Łaźni Miejskich. Stateczki mogą zawieźć gości koło Muzeum Czech Wschodnich do przepięknej hydroelektrowni Sandera i z powrotem pod prąd rzeki przez malowniczą krainę aż do kamiennego mostu na Plackach i dalej do Predmeric. Na własne oczy można zobaczyć pracę maszyny parowej i podziwiać dawniejszy sposób podróży. Na Łabie jest też wypożyczalnia łódek (każda dla czterech osób).

Hradeckie społeczeństwo żeglugi parowej organizuje tradycyjnie na początku lipca "Nabrezi paromilu"(Bulwar Paromilców). Chodzi o międzynarodowe spotkanie miłośników maszyn parowych, w którym można uczestniczyć bądź jako widz albo wystawca. Do obejrzenia są modele łodzi parowych, miniatury maszyn parowych ale i eksponaty historyczne: sikawki parowe, sentinel (samochód ciężarowy napędzany parą), karuzele. Zwiedzenie tej wystawy można uprzyjemnić sobie wycieczką na łódkach.

Godziny otwarcia:
maj - październik, poniedziałek - piątek 15.00 - 20.00,
sobota, niedziela 10.00 - 20.00 oraz na żądanie.
Bilet: 50Kc/ za godzinę

Adres: Port rzeczny Bulwar Smetany
Kontakt: Jaroslav Kostkan, Na Obci 41,
503 41 Predmerice nad Labem,
tel: +420 777 009 143

Impreza cykliczna odbywająca się co rocznie w czerwcu:

Bulwar miłośników pary - jedyny w swoim rodzaju przegląd działających historycznych i współczesnych maszyn parowych. Puszczanie modeli łodzi, przejażdżki.


KONTAKT:
web: www.paroplavba.wz.cz

Producent maszyn o napędzie parowym - www.parnistroje.czGoogle
 Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:19 | do góry^