Dzisiaj jest: Wtorek, 18 czerwca 2024 r. |  Godzina: 04:08 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
34.239.151.124

Ośrodek narciarski w Pecu pod Śnieżką

W regionie znajduje się kolejka linowa na najwyższy szczyt Republiki Czeskiej - Śnieżkę 1602 m n.p.m. Pec pod Sneżkou znany jest nie tylko jako punkt wyjściowy na najwyższą górę Republiki Czeskiej - Śnieżkę, ale także jako aktywny ośrodek górski zarówno w lecie jak i w zimie. Pec pod Śnieżką korzysta ze swojego położenia i wysokości, na której się znajduje (800-1602 m n.p.m.), gdzie pierzyna śniegowa leży przez 5-6 miesięcy.

Areał narciarski SKI - PEC należy do najlepszych zjazdowych terenów narciarskich w Republice Czeskiej. Jedenaście wyciągów o łącznej długości 7500 m jest zdolnych przewieźć 8750 narciarzy na godzinę. Trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności są, co wieczór dokładnie porządkowane zarówno tak przy pomocy specjalnych pojazdów gąsienicowych jak i dział śniegowych. W całym areale działa scentralizowany system z czytnikami kart magnetycznych umożliwiający swobodny wybór różnych typów biletów oraz korzystanie ze wszystkich wyciągów. Zjazdy wieczorowe w zależności od ilości chętnych trwają aż do 21:00 godziny. Opłaty są wkalkulowane w ceny biletów dziennych. W areale oferowanych jest wiele usług. Przede wszystkim ski-servisy, wypożyczalnie nart, szkoły jazdy na nartach, przechowalnie bagaży, bufety szybkiej obsługi i restauracje. W całym areale jest dobry poziom sygnału telefonów komórkowych sieci Paegas i Eurotel.

Trasy zjazdowe na Jaworze
Do wyraźnej poprawy warunków narciarskich w areale SKI-PEC przyczyniła się kompletna rekonstrukcja tras zjazdowych oraz obu wyciągów narciarskich na Javorze (Labut) zrealizowana w roku dwutysięcznym. Stare wyciągi zastąpiono dwoma nowymi wykonanymi na zamówienie przez firmę austriacką Doppelmayr. Nowoczesna technologia nie tylko zwiększyła wydajność o 600 narciarzy na godzinę, lecz ograniczyła również ilość awarii. Zbocze zostało w miesiącach letnich dokładnie uporządkowane dzięki temu i mała warstwa śniegu umożliwia zjeżdżanie. Ponadto na całej długości trasy rozmieszczono 20 gniazd podłączeniowych dla czterech dział śniegowych, dzięki czemu można pokrywać sztucznym śniegiem całą powierzchnię trasy zjazdowej. Wybudowano również oświetlenie na 36 słupach, dlatego można było wprowadzić zjazdy nocne. Nigdzie indziej w Republice Czeskiej nie istnieje nic podobnego. To wszystko decyduje o tym, że trasy zjazdowe na Jaworze to istny raj dla narciarzy. Przekonajcie się zresztą sami.
SNOWPARK dla SNOWBOARDYSTÓW
Jeszcze przed sezonem na niemalże całej trasie zjazdowej Na mulde rozmieszczono sztuczne przeszkody, które zasypał śnieg. Następnie je ugnieciono nadając im potrzebne formy. Powstał w ten sposób bardzo bogato ukształtowany teren - snowpark. Przeznaczony jest wyłącznie do zjazdów na snowboardach. Różne fale śniegowe, platformy i skoki to tylko przygotowania do nauki figur.
Transport do SKI Areału
Podobnie jak w zeszłym roku przez cały dzień od godziny 8:00 do 17:00 wożą narciarzy za darmo specjalne skibusy z Trutnova, Wielkiej Upy, sprzed hotelu Horizont oraz z doliny pod Śnieżką do areału SKI-PEC - konkretnie do dolnej stacji wyciągu Javor. Można z nich skorzystać również w drodze powrotnej do miejsca tymczasowego zamieszkania. Można również skorzystać z wyciągu dojazdowego przy dworcu autobusowym a potem wygodnie zjechać na nartach do dolnej stacji Javoru. W Pecu pod Śnieżką jest kilka parkingów. Pierwszym z nich jest Zeleny potok, z którego korzystają głównie narciarze jednodzienni, znajduje się bowiem najbliżej terenów narciarskich. Drugim parkingiem jest parking U kaplicky, który znajduje się wprawdzie dalej od ski-areału ale jest większy i tańszy. Na terenie miejscowości znajduje się jeszcze parę mniejszych parkingów, trzeci z większych parkingów znajdziecie w Wielkiej Upie.
SKI PEC to:
- 1 czterokrzesełkowa kolejka
- 11 wyciągów
- przepustowość 9570 osób na godzinę
- 10,4km nartostrad
- na terenie SKI PEC trasy zjazdowe porządkowane są codziennie
- 4km tras jest sztucznie zaśnieżanych
- SKI PEC oferuje najdłuższą wieczorną jazdę na nartach w Czechach.

KONTAKT:
Zahradky 257,
542 21 Pec pod Sneżkou
tel: +420 499 736 375
tel: +420 499 736 285
fax: +420 499 736 398
Email: info@skipec.com
Na tej stronie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, także w języku polskim; www.skipec.comGoogle
 Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:9 | do góry^