Dzisiaj jest: Środa, 24 lipca 2024 r. |  Godzina: 23:21 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
3.92.91.54

Czesko-saska Szwajcaria

Czeska Szwajcaria - malowniczy zakątek Europy Obszar Czeskiej Szwajcarii, małej piaskowcowej wysepki w środku Europy, był 1 stycznia 2000 ogłoszony Narodowym Parkiem. Niezliczona ilość oznakowanych tras turystycznych, które łączą poszczególne oazy przyrody z miejscami historycznymi, sieć hoteli i pensjonatów, które oferują swoje usługi w kategorii atrakcyjnych i dostępnych cen, przyciąga do tej krainy coraz większą ilość turystów uciekających przed miejską wrzawą. Kanion rzeki Łaby, największy kanion piaskowcowy w Europie, ale przede wszystkim masyw skalny ma również mnóstwo swoich zwolenników i miłośników.

Piaskowiec, który przeważa na tym obszarze swoją obfitością sięgającą nawet do stu metrów wysokości, był bardzo często wykorzystywany w architekturze barokowej.

Dzięki szorstkiej i porowatej powierzchni oraz pęknięciom, które powstały w wyniku działania wiatrów i opadów deszczu został zainicjowany na początku XIX wieku specjalny rodzaj wspinaczki skalnej bez użycia akcesoriów. Malowniczy krajobraz masywu skalnego uzupełniają gęste okoliczne lasy.

Spoglądając na skały z dolin, przez które płyną liczne potoki dzikich rzek, zobaczymy ogromne tafle piaskowcowe, które sprawiają wrażenie nałożonych na siebie ogromnych masywów skalnych, które stoją tak od wieków. W niektórych miejscach piaskowce są zaokrąglone i sprawiają wrażenie, że aby osiągnąć taki kształt, nie obeszło się bez artystycznej ręki rzeźbiarza. Ale to tylko wrażenie, ponieważ takie cuda potrafi wyczarować tylko piękna i mocna matka przyroda. Jeżeli zdecydujecie się odwiedzić Czeską Szwajcarię, na pewno nie będziecie żałować tej wycieczki i proszę nam wierzyć, wrócicie tutaj by ponownie spotkać się z niespotykanym pięknem tego miejsca.

Kontakt
České Švýcarsko - turistické informace s.r.o. 407 17 Hřensko 82
tel.: +420 412 554 286
E-mail: info@cztour.cz
URL: www.pbrana.cz
info@ceskosaske-svycarsko.cz
http://www.ceskosaske-svycarsko.cz


Google
 Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:4 | do góry^