Dzisiaj jest: Niedziela, 21 lipca 2024 r. |  Godzina: 09:01 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
44.210.151.5

Trasa Honske Sedlo - Hvezda

Honske Sedlo to przełęcz na skraju Bromowskiego Rezerwatu, przez którą przechodzi droga nr 303 z Broumova do Polic nad Metuji i dalej w kierunku Nachodu. Z przełęczy prowadzą dwa szlaki w kierunku Chaty Hvezda; niebieski i zielony.

Niebieski około 4km do Hvezdy, przez Honsky Spicak. Podejście dosyć strome, ale dalej trawersujemy ścieżką wzdłuż skał, aż do końca trasy. Pod koniec mijamy potężny blok skalny na którym znajduje się Hvezda. Idziemy dalej jeszcze kilkadziesiąt metrów i wchodzimy kamienną, stromą ścieżką na skalny masyw Broumovskich Skał, obok miejsca gdzie znajduje się Kaplica Matki Boskiej Śnieżnej. Można wcześniej po przejściu około 2km skręcić w prawo i prowizorycznym szlakiem łącznikowym (około 100m) dojść do żółtego szlaku, który również prowadzi na Hvezdę. Wędrówka żółtym szlakiem jest bardziej atrakcyjna, ponieważ idziemy górą, między skałami, na których znajdują się miejsca z których widać Broumov i jego okolice oraz góry na granicy z Polską. Dojście zielonym szlakiem z Honskego Sedla na Hvezdę wynosi około 3,5km. Idziemy ścieżką wzdłuż masywu Broumovskiego Rezerwatu prowadzącą u podnóża skał, od strony Polic nad Metuji. Idąc z przełęczy w przeciwną stronę dojdziemy zielonym szlakiem do Teplic nad Metuji - 7,5km lub niebieskim do stacji kolejowej w miejscowości Brezova - około 4km.

Zdjęcia w galerii (oprócz pierwszego) przedstawiają skałki widziane na trasie żółtego szlaku prowadzącego do Hvezdy.Google
 Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:1 | do góry^