Dzisiaj jest: Niedziela, 21 lipca 2024 r. |  Godzina: 10:23 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
44.210.151.5

Ośrodek narciarski na Czarnej Górze (Czechy)

Cerna Hora jest jednym z największych i najlepiej przygotowanych ośrodków narciarskich w Czechach. Położony jest na południowych stokach Karkonoszy, na północ od znanego uzdrowiska Janske Lazne, ok. 20km od polskiej granicy - Przełęcz Okraj i 30km od przejścia granicznego w Lubawce. Główne tereny zjazdowe znajdują się na południowych i południowo-wschodnich stokach Cernej hory i sąsiadującej Svetle hory.
W ośrodku działa:
- 12 wyciągów,
- 4-osobowa krzesełkowa kolejka linowa,
- kolejka gondolowa (8 osobowa)

Wszystkie wyciągi są w stanie przewieźć w ciągu godziny ponad 10 tys. osób. Dla narciarzy przygotowano tu ponad 11km tras zjazdowych o zróżnicowanej długości i trudności, z czego ponad 4,5km jest sztucznie naśnieżana. Istnieje tu także możliwość jazdy o zmierzchu (stoki przy kolejce krzesełkowej są oświetlone). Ośrodek Cerna Hora oferuje trasy zjazdowe zarówno dla zaawansowanych narciarzy jak i dla początkujących. Stoki nie są mocno nachylone, ale za to długość i różnorodność poprowadzonych tras powinna zadowolić narciarzy korzystających z tego ośrodka. Początkujący narciarze mogą zaczynać jazdę na krótszych wyciągach i w miarę rosnących umiejętności przesiadać się na coraz trudniejsze i dłuższe trasy. Dodatkowym atutem jest bardzo dobre zaplecze hotelowe i gastronomiczne w uzdrowisku.
Dużą atrakcją jest znajdująca się na Czarnej Górze (bezpłatna) trasa zjazdowa dla saneczkarzy o długości 3,5km i przewyższeniu 560m.
Ci którzy będą chcieli odpocząć od "białego szaleństawa", mogą spędzić czas spacerując po miasteczku, w którym dominuje malownicza, XIX-wieczna zabudowa uzdrowiskowa, a także skorzystać z basenów termalnych w Aquacentrum.

Dokładne informacje o działalności ośrodka znajdziecie (również w języku polskim) na stronie: www.cerna-hora.cz

Źródło: materiał opracowano na podstawie www.cerna-hora.cz, http://narty.onet.pl Mapka i zdjęcia pochodzą ze strony www.cerna-hora.czGoogle
 Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:2 | do góry^