Dzisiaj jest: Środa, 29 maja 2024 r. |  Godzina: 05:21 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
3.230.154.90

Junacka vyhlidka

Junacka vyhlidka to znakomite miejsce widokowe znajdujące się nieopodal Bożanovskiego Spicaka. Z małego tarasu widokowego wciśniętego między skałami, możemy podziwiać skalne zbocze Spicaka i panoramę polskiej części Gór Stołowych z widocznym masywem Strzelińca (Wielkiego i Małego) oraz wzniesienia na którym znajdują się Błędne Skały.

Dojście
Kończąc okrężną trasę prowadzącą grzbietem Bożanovskiego Spicaka, znajdziecie się w miejscu zwanym Panuv Kriz, stamtąd jest zaledwie 500m do Junackiej vyhlidki. Dojdziecie tam klucząc ścieżką między ciekawymi formacjami skalnymi. Zajrzyjcie tam koniecznie, jeśli chcecie obejrzeć z bliska kamienne zbocze tej największej góry w rejonie.

Do Junackiej vyhlidki można dojść również żółtym szlakiem z Machova 6-7km (dojdziemy stamtąd również czerwonymi znakami). Innym wariantem jest dojście z parkingu mieszczącego się w miejscowości Suchy Dul-Slavny. Od parkingu czerwonym szlakiem dochodzimy do Panuv Kriz, a dalej żółtym na miejsce. Szlak prowadzi 3km asfaltową drogą wzdłuż lasu, a dalej (500m) ścieżką wśród skał.Google
 Design & powered by Szarafin ©2005-2024 | All rights reserved! | On-line:7 | do góry^