Dzisiaj jest: Środa, 06 grudnia 2023 r. |  Godzina: 05:32 | 


Czechy: Słowacja: Dolny Śląsk:
Góry: Pozostałe:


Strona przetestowana w rozdzielczościach od 1024x768 do 4K. Na przeglądarkach takich jak Firefox, Opera, Google Chrome

Kodowanie znaków:
UTF-8

Twoje IP:
44.197.101.251Castle Party - festiwal

Od kilkunastu lat tysiące osób przyjeżdżają na zamek w dolnośląskim Bolkowie, aby wspólnie bawić się przy gotyckiej muzyce na festiwalu Castle Party. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, która odbywa się na przełomie lipca i sierpnia. Pierwsze trzy koncerty nie odbyły się w Bolkowie, ale na zamku Grodziec. Jednak ze względu na rozrastającą się imprezę, zdecydowano się na przeniesienie jej do zamku w Bolkowie, który jest w stanie pomieścić wielu miłośników gotyckiego rocka.

Na festiwal przyjeżdża corocznie kilka tysięcy fanów rocka gotyckiego, gothic metalu, elektro, industrialu i rytmów pokrewnych. W większości są to Polacy, ale nie brakuje również miłośników muzyki z wielu krajów Europy. Festiwal trwa trzy dni na zamku i w pobliskich klubach (Hacjenda, Piwnica i Sorrento). Niepowtarzalny klimat imprezie nadaje fakt, że znaczna część gotów przebiera się w różnego typu stroje, pozując do zdjęć i tworząc nastrój ciągłej maskarady.

W roku 2009, nakładem wydawnictwa Scriptoris, została wydana książka poświęcona festiwalowi, zatytułowana: „Castle Party. Muzyka, ludzie, zjawisko”

KONTAKT:
Oficjalna strona festiwalu: www.castleparty.com

Źródło: wikipedia.orgGoogle
 Design & powered by Szarafin ©2005-2023 | All rights reserved! | On-line:2 | do góry^